Scalo z certyfikatem ISO 27001

22 sierpnia 2022

Ekipa Scalo z kolejnym sukcesem na koncie – właśnie zdobyliśmy certyfikat ISO 27001. Oznacza to, że projektujemy, tworzymy i wdrażamy oprogramowanie dla naszych klientów zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych. 

ISO 27001 to globalnie rozpoznawalny standard zarządzania bezpieczeństwem informacji, ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO – International Organization for Standardization). Norma ta precyzyjnie określa zarówno to w jaki sposób należy stworzyć i wdrożyć system bezpieczeństwa informacji firmie, oraz to jak powinien on funkcjonować i jak należy go monitorować.  

Scalo jako software house otrzymało certyfikat ISO 27001 w zakresie związanym z naszą główną działalnością tj.: projektowania, produkcji, wdrażanie i utrzymywania oprogramowania, outsourcingu usług IT oraz doradztwa w obszarze technologii informatycznych. Jednostką, która przeprowadziła audyt w naszej firmie był TÜV NORD P, jedna z najstarszych jednostek certyfikujących na świecie. 

W przypadku organizacji takiej Scalo – tj. zatrudniającej ponad 500 osób oraz realizującej projekty dla firm zarówno z Polski, jak i Europy, USA czy Izraela – certyfikacja w obszarze ISO 27001 była elementem realizacji strategii rozwoju: – Działamy na rynku od prawie 15 lat. Każdego roku przetwarzamy ogromne ilości danych – zarówno osobowych, jak i firmowych, związanych z projektami, które realizujemy dla firm z całego globu. Dlatego decyzja o audycie oraz certyfikacji naszego systemu bezpieczeństwa informacji to był naturalny krok w rozwoju firmy oraz odpowiedź na potrzeby klientów. Wiąże się to również z transparentnym podejściem do prowadzenia biznesu – wierzymy w nasze rozwiązania i nie boimy się poddawania ich niezależnym audytom – mówi Wojciech Kubiak, Chief Financial Officer w Scalo.

  • ISO 27001 dla klientów, którzy chcieliby zrealizować projekt software’owy ze Scalo, to jasny komunikat, mówiący, że: 
  • Wszystkie dane zarówno osobowe, jak i firmowe przetwarzane przez firmę pozostają w pełni poufne i bezpieczne. 
  • Posiadamy skuteczny system oraz środki zabezpieczające informacje. 
  • Na bieżąco monitorujemy bezpieczeństwo, przeciwdziałamy ryzyku oraz wiemy, jak postępować w razie naruszeń bezpieczeństwa. 
  • Działamy zgodnie ze standardami RODO. 

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.