W krainie magii, wampirów i dzikiej przyrody

14 listopada 2023

Kiedy mówimy o pasji, często myślimy o jednym, może dwóch zainteresowaniach, które całkowicie pochłaniają naszą uwagę. Ale są też osoby, które mają ich znacznie więcej i nie potrafią wybrać tej jednej, najważniejszej. Jedną z nich jest nasza dzisiejsza rozmówczyni – Agnieszka. Pracuje w Scalo od ponad roku, nie tylko doskonale odnajduje się w świecie biznesu, ale także prowadzi fascynujące życie po godzinach.

Przygotujcie się na przegląd pasji, zaczynając od muzyki, przez egzotycznych  lokatorów, po gry planszowe i role-playing. Czytajcie dalej, by poznać historię osoby, która znajduje inspirację w różnorodności i niezwykłych doświadczeniach.

Jak długo pracujesz w Scalo i co robisz na co dzień?

W Scalo pracuję od ponad roku – w ubiegłym roku podjęłam decyzję o zmianie zawodowej i tak oto jestem tu. A na co dzień rozwijam swoje liczne pasje i ciągle znajduje sobie nowe. Nie potrafię usiedzieć na miejscu, ciągle gdzieś bądź do czegoś mnie gna.

Masz trzy koty, gekona orzęsionego i ślimaka afrykańskiego. To dość nietypowe połączenie. Czemu akurat wybór padł na te zwierzaki?

Zacznę od części bardziej egzotycznej – wiele osób dziwi się, że padło na ślimaka, raczej powszechnie nie kojarzy się ze zwierzęciem domowym. Dla mnie te stworzenia od zawsze były maksymalnie urocze i fascynujące, stąd decyzja o nowym lokatorze – Janie Długoszu.

Gekon orzęsiony (Lucyna) jest z nami od 4 lat – gatunek ten poznałam u swoich przyjaciół i przepadłam – ta niewielka jaszczurka ciągle się uśmiecha! A kociska, cóż. To istoty, z którymi się wychowałam, więc nie mogło ich zabraknąć w naszym domu. Torę i Gamorę zaadoptowaliśmy ponad 4 lata temu i nie planowaliśmy powiększania futrzastej części rodziny. Aż roku temu, gdy ktoś z samochodu jadącego przed nami wyrzucił czarne, puchate, chore maleństwo… od razu wiedzieliśmy, że Zjawa zostanie z nami.

Przez ponad 20 lat grałaś na flecie poprzecznym. Jak to się stało, że wybrałaś ten instrument?

Flet kojarzył mi się z elfami, magią, czymś ulotnym, delikatnym, ale jednocześnie – przeszywającym. Po tylu latach – nadal uważam, że ten instrument wydaje jedne z najpiękniejszych dźwięków jakie słyszałam.

Czy jest jakaś melodia, którą szczególnie lubisz grać?

Jest wiele takich melodii, czy utworów – zależnie od nastroju, jednak największy sentyment mam do utworów z Władcy Pierścieni, szczególnie motywu towarzyszącemu Shire.

Co lubisz w wędrówkach po Tatrach i Beskidach?

Chyba najbardziej zmieniający się krajobraz i odgłosy natury. Ale też to, że jest to czas tylko dla mnie, mogę się wsłuchać w siebie i zapomnieć o codziennym pędzie.

Czy masz ulubione szlaki turystyczne lub miejsca, do których lubisz wracać?

Dolina Gąsiennicowa – moim zdaniem to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach i chyba nie będę oryginalna w tym stwierdzeniu. 🙂

Gry planszowe to jedna z Twoich pasji. Jakie są Twoje ulubione gry planszowe i dlaczego?

Może wymienię moje top5:

  • Everdell – za dobrą mechanikę i za to, że jest to najpiękniej i najbardziej uroczo wydana gra planszowa, jaką widziałam!
  • Vendetta – za świetnie oddaną w zasadach charakterystykę i klimat wampirzych klanów. Poza tym, kto nie kocha wampirów?!
  • Rising Sun – za klimat Japonii.
  • Tyrans of the Underdark – za dynamikę i regrywalność. Sabotażysta – świetna imprezowa karcianka, w którą gramy na Scalowych imprezach (tutaj chciałabym serdecznie pozdrowić Weronikę i Dawida!).

Interesujesz się grami RPG, czy masz swoje ulubione uniwersum bądź system? Jakie są Twoje ulubione postaci?

Tak, w RPG gram od 7 lat, z różną intensywnością. Moim zdecydowanie ulubionym światem jest World of Darkness – czyli świat Wampirów, Wilkołaków, Magów, Changellingów. Postaci, które lubię tworzyć to te pełne sprzeczności, zmuszone do podejmowania decyzji, które w naszym świecie ludzi są wątpliwe moralnie.

Najmocniej czuję się związana ze światem Wampirów – przebiegłych istot ciemności, pełnych pustki, niezdolnych do odczuwania emocji innych niż te, które odczuwali za życia.

Jesteś psycholożką z wykształcenia. Jak Twoja wiedza w dziedzinie psychologii wpływa na Twoje podejście do życia?

Myślę, że moje zainteresowanie psychologią znacznie wpływa na jakość mojego życia. Dzięki temu zainteresowaniu zyskałam wysoką samoświadomość, znam swoje motywacje, cele, silne strony, słabości czy mechanizmy obronne, dzięki temu łatwiej mi wychodzić z sytuacji kryzysowych czy radzić sobie ze stresem.  

Czy Twoje zainteresowanie psychologią wpływa na to, jak postrzegasz ludzkie zachowania w życiu codziennym/zawodowym?

Postrzeganie zachowań kojarzy mi się z oceną zachowań, nie jestem pewna czy można postrzegać bez chociaż wstępnej oceny. I myślę, że to, czego daje mi najwięcej wiedza psychologiczna to duża ostrożność w takiej ocenie. 

Jakie są Twoje marzenia lub cele?

Moim nadrzędnym marzeniem i celem jednocześnie to szczęśliwe życie w zgodzie ze sobą i otoczeniem, pełne wyzwań, podróży i miłości. Mało oryginalnie, wiem.

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.