Magiczny świat gier planszowych

11 kwietnia 2023

Szczepan Kania pracuje jako Content Manager w projekcie bankowym. W swojej pracy zajmuje się tworzeniem i projektowaniem flow w botach dla banku. Przygotowuje komunikaty głosowe i tekstowe, tak by były zrozumiałe i łatwo przyswajalne. W czasie wolnym spędza czas ze swoją córeczką – Tosią oraz gra w gry planszowe. Kilka z nich nawet współtworzył, w roli konsultanta od mechanik. 

Jak dołączyłeś do Scalo?

Zostałem “złowiony” przez Werkę. Historia jakich wiele, dostałem propozycję podjęcia współpracy za pośrednictwem LinkedIn, stwierdziłem, “a co mi tam, spróbuje”. Okazało się, że zarówno zaproponowane warunki jak i sam charakter pracy bardzo mi odpowiadał, więc, long story short – przyjąłem propozycję.

Czym zajmujesz się projekcie?

Aktualnie zajmuję się tworzeniem i projektowaniem flow w botach dla banku. Jest to dość złożony proces, który wymaga całkiem dobrej znajomości języka oraz umiejętności tworzenia treści pod konkretne środowiska. Projektuję komunikaty głosowe tak, żeby brzmiały jak najbardziej naturalnie, jak również tworzę treści pisane w przyswajalny i zrozumiały sposób.

Jak spędzasz czas wolny?

Jak każdy nerd, gram na komputerze. Jestem też wielkim fanem gier planszowych wszelkiej maści, ale najlepiej jak są smoki i magia. Sam miałem okazje współtworzyć mechaniki do kilku z nich, wraz z moim kolegą Michałem – wydawcą gier. 
Ponadto od niedawna jestem dumnym tatą, więc staram się wolny czas spędzać z moją córeczką – Tosią.

Konsultant od mechanik w grach - brzmi ciekawie Jakie to były tytuły?

Jako że interesowałem się zawsze fantastyką i grami planszowymi, zacząłem szukać konwentów i wydarzeń kulturalnych związanych z planszówkami. W ten sposób poznałem Michała, szefa fundacji TRACH i twórcy inicjatywy Czwartkogranie. Wspólnie od słowa do słowa zaczęliśmy współpracować i narodziło się z tego parę małych tytułów, jak choćby “Bohaterowie Wyklęci”.

A po jakie gry sięgasz najchętniej?

Uwielbiam RPGi z dobrze napisaną historią, ale dla mnie prywatnie matką wszystkich gier jest seria „Cywilizacja”. Gram w kolejne jej części od dziecka i podejrzewam, że już się to nie zmieni.

Gdybyś mógł grać do końca życia tylko w jedną grę co by to było?

O niee, obym nigdy nie musiał stanąć przed takim wyborem. Prawdopodobnie „Cywilizacja”, ale nie wiem która część najbardziej.

Opowiedz o swoim największym marzeniu

Realizować się w życiu. Nie stać, mieć dobry nastrój, po prostu cieszyć się życiem. Oczywiście bycie bogatym mogłoby w tym pomóc. 😉

Jesteś z Lublina. Może na koniec polecisz nam warte odwiedzenia miejscówki?

Polecam absolutnie wszystko. Od przepięknej klimatycznej starówki, przez piekarnie cebularzy (lokalny smakołyk), piękny Plac Litewski z całą serią pokazów iluminacji wodnych.

Idąc dalej ogromny Park Saski, jak również jeden z największych skansenów w Polsce – Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie nagrywane jest 90% filmów historycznych o czasach około wojennych. Polecam, bo jest co zobaczyć. 

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.