Nasze ulubione 22 momenty z roku 2022

29 grudnia 2022

Nadszedł grudniowy czas podsumowań. My również wróciliśmy wspomnieniami do mijającego właśnie roku 2022. Choć nie było łatwo, wybraliśmy 22 momenty, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Były dla nas ważne i wyjątkowe, a myśl o nich przywołuje szerokie uśmiechy na naszych twarzach.

Jesteście ciekawi co wpadło do naszego zestawienia? Zaczynajmy!

1. Otrzymanie certyfikatu Great Place to Work

Wiedzieliśmy to od dawna, ale teraz mamy na to papier. Jesteśmy świetnym miejscem pracy, co potwierdzają wyniki ankiet przeprowadzonych w naszym teamie. Najmocniejsze strony Scalo to: współpraca, dobra atmosfera w zespole, dostrzeganie w sobie ludzi, stwarzanie dobrych warunków to pogodzenia pracy z rodzicielstwem oraz nasza specjalnośćCzyli ciepłe powitanie nowych członków #ScaloTeam. 

Great_Place_to_work_Scalo

2. Wydarzenia sportowe

Z pewnością ten rok zaliczymy do aktywnych. Bieg WOŚP, Bieg Firmowy, Business Run i Firmowy Rajd rowerowy, to tylko niektóre z wydarzeń, w których pojawili się nasi ludzie. Jak widać, nie brakowało nam okazji do tego, by poruszać się i przy okazji zrobić coś dobrego.

Firmowy_bieg_Scalo

3. Wprowadzenie Motivizera

Wolność wyboru benefitów, to coś, co lubimy. Taką szansę daje nam Motivizer – otrzymane punkty możemy zamienić na co tylko chcemy, a w ramach tej platformy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Motivizer_Scalo

4. Posadzenie 500 drzew

Z okazji Dnia Ziemi, posadziliśmy 500 drzew, które:

1. produkują tlen dla 335 osób rocznie,
2. stanowią 555 m2 powierzchni lasu,
3. pochłaniają 3000 kg CO2 rocznie.

Taki prezent dla Ziemi – czyli dla nas Wszystkich.

Posadziliśmy_500drzew_Scalo

5. Devoxx, czyli największa Javova konferencja w Polsce

Ten event jak zwykle nas nie zawiódł. Pamiętamy ogrom spotkań, rozmów, śmiechów i wymiany wiedzy. Tam również zaczęliśmy nagrywać reelsy na nasz Instagram. 😉 

Devoxx_Scalo

6. Integracja na statku

W maju wybraliśmy się największym statkiem śródlądowym w Polsce, w piękny rejs! Bawiliśmy się świetnie, ale też cieszyliśmy oczy pięknymi wrocławskimi widokami. Z perspektywy Odry są jeszcze wspanialsze. Piąteczka dla ekipy YourMovie, za zrobienie nam świetnej pamiątki wideo:

Integracja_Scalo

7. Nowy Welcome Pack

Jest po prostu odlotowy! 

Welcome_pack_Scalo

8. Otwarcie biura we Wrocławiu

Od lipca możemy gościć Was w naszym nowym wrocławskim biurze, w którym znajdziecie miejskie akcenty, takie jak np. Hala Stulecia czy Most Zwierzyniecki. Są także codzienne dostawy owoców i słodkich przekąsek oraz obowiązkowa strefa chill-out. 

Otwarcie_wrocławsiego_biura_Scalo

9. Rozpoczęcie serii “Software is people”

Udało się! Rozpoczęliśmy serię wideo z ludźmi ze świata IT, którzy mówią m.in. o swoich failach. Są też historie o największych wyzwaniach w pracy i czasie wolnym. Zajrzyjcie na nasz kanał YT, by poznać Jacka, Marcina, Kubę i Zbyszka. 

Software_is_people_Scalo

10. Konferencja .Net Developer Days

Na tej konferencji mieliśmy ze sobą zestawy jesieniarza, które zrobiły niemały szum. Herbatka, miodek, świeczka i kubek – brakowało tylko kocyka. Ciepło wspominamy wszystkie poznane tam osoby, pozdrawiamy Was! 

NET_DeveloperDays_Scalo

11. Występ Wojtka na konferencji Management 360

Na tym evencie byliśmy partnerem strategicznym, ale tutaj nie o tym. Wojciech Czujowski, Head of Program & Project Manager w Scalo wystąpił z prelekcją pt.Scrum Guide tego Ci nie powie, a Project Manager też może zapomnieć”. Dzięki Wojtkowi dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie ma otoczenie projektu oraz poznaliśmy zależności i wyzwania, z którymi mierzą się Project Managerowie w branży IT. 

PMI_Scalo

12. ProMEETy, czyli powrót stacjonarnych meetupów

W tym roku, pierwszy raz po ponad dwuletniej przerwie spotkaliśmy się na żywo na naszym meetupieProMEET. Byliśmy w dwóch miejscach – w Katowicach i we Wrocławiu Dziękujemy za Waszą liczną obecność i aktywność podczas prelekcji, byliście super. Ukłony również dla wspaniałych prelegentów.

ProMEET_Scalo

13. Otwarcie biura w Krakowie

Praca z widokiem na Tatry? W naszym nowym krakowskim biurze to możliwe, ponieważ mieści się ono na 19 piętrze. Poza pięknymi krajobrazami za oknem, znajdziecie w nim również wiele lokalnych symboli, takich jak: Sukiennice, Wawel czy Kładka Bernatka. Wpadajcie na kawkę. 

Otwarcie_biura_krakowskiego

14. Szlachetna paczka

Magia pomagania, którą warto się dzielić z innymi. W tym roku wolontariusze z naszego zespołu sprawili radość aż dwóm rodzinom. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, z tego, że #ScaloTeam tworzą tak wspaniałe osoby. 

Szlachetna_paczka_w_Scalo

15. Certyfikat ISO27001

Nie było łatwo, ale na pewno było warto. Zdobyliśmy certyfikat ISO 27001, potwierdzający, że działamy zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa informacji. Co to oznacza w praktyce? Każdy projekt software’owy realizowany ze Scalo to w pełni chronione i bezpieczne informacje. Jesteśmy dumni z naszego teamu.

ISO27001_Scalo

16. Scalo Small Talks

Odwrócone role, czyli: Ty dzwonisz do rekrutera i pytasz o co chcesz? Tak, to możliwe. Pierwsza edycja Scalo Small Talks za nami. Ewelina i Weronika świetnie się spisały opowiadając o naszej firmie. Gratulacje dla Weroniki, która była pomysłodawczynią tego projektu. 

Small_Talks_Scalo

17. Różowy październik oraz Wąsopad

Dbamy o nasze zdrowie i stąd w tym roku nagłośniliśmy akcje profilaktyki badania piersi i jąder. Nie zabrakło konkursów i skarpetkowych nagród. 

Wąsopad_Różowy_październik_Scalo

18. Dołączenie 600 pracownika Scalo

Artur zasilił szeregi #ScaloTeam w październiku. Czym zajmuje się w pracy? Jak spędza czas wolny? Zobaczcie sami, nagraliśmy z tej okazji wideo:

600_pracownik_Scalo

19. Typowanie wyników piłkarskich MŚ w Katarze

28 dni, 64 mecze, 172 bramki i 42 fanów i fanki mundialu w Katarze, obstawiających wyniki każdego spotkania. Ale zwycięzca był tylko jeden – gratulacje dla Radka. 

Scalo_Typowanie

20. Spotkania wigilijne

Ile ich było? Aż trudno je zliczyć. To największe odbyło się we Wrocławiu, gdzie zjedliśmy pyszną kolację, rozmawialiśmy i szaleliśmy wspólnie na parkiecie. Te szczególne chwile spędzone razem, zwłaszcza w czasach pracy zdalnej, były i są nieocenione. 

Christmas_party_Scalo

21. Wizyta Mikołaja w naszych domach

Kto nie czeka na Św. Mikołaja w grudniu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nasza cała drużyna Scalo w tym roku pracowała bardzo ciężko i została obdarowana słodkimi paczkami świątecznymi. 

Gifty_świąteczne_Scalo

22. Spot świąteczny

Długie godziny spędzone w studio… Żartujemy, nie było tak źle! Wszystko nagraliśmy w naszym wrocławskim biurze, doskonale się przy tym bawiąc. Efekt? Sami oceńcie: 

Spot_świąteczny_Scalo

Właśnie tak to widzimy. W roku 2022 działo się naprawdę wiele! Co nas czeka w kolejnym? Wierzymy, że jeszcze więcej sukcesów i czasu spędzonego podczas wspólnych działań. Bo nasza siła to zgrany zespół, na który zawsze można liczyć. Jesteście wielcy, dziękujemy za kolejny wspólny rok. 

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.