Dzień Kobiet w Scalo

08 marca 2022

Dzień Kobiet, czyli ósmy dzień marca to szczególne święto. Zdecydowaliśmy, że tę datę wybierzemy na specjalny głos naszej damskiej Ósemki w zespole Scalo. Różnią się ich stanowiska, miasta w których pracują, marzenia i plany na przyszłość. Za to łączy je jedno – wszystkie z nich współtworzą Scalo. Przekonajcie się jaką mieszankę pasji oraz pomysłów mają nasze Kobiety.

Ewelina-Wozniak-Scalo

Ewelina Woźniak
Regional Manager/Service Delivery Manager 

Na co dzień  jestem Delivery Managerem oraz Managerem Regionu Katowice, prywatnie żoną męża Marka i Mamą 3 latka Adama. 

Moje największe wyzwanie zawodowe – tych wyzwań na co dzień jest sporo, ale chyba największe dotyczyło zabezpieczenia przejścia specjalistów do innych projektów w związku z transformacją/zmianą modelu współpracy z jednym z naszych kluczowych klientów. 

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to: wielozadaniowość, asertywność i to, że lubię zazwyczaj ludzi i pracę z nimi. 😊 

W wolnym czasie najczęściej spędzam czas z rodziną i znajomymi, dużo spaceruję z synem, czytam książki i oglądam Netflixa. 

Ostatnio przeczytałam książkę Mikołaja Marceli i Zyty Czechowskiej „Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Ogólnie polecam książki Pana Mikołaja, w tej akurat omawiany jest temat wad i zalet nowych technologii, tego czy np. zabraniać dziecku grać w gry komputerowe, czy ograniczać czas ekranowy. Książka opisuje też to jak nowe technologie zmieniają nas samych i świat wokół nas. Ogólnie lubię książki z pogranicza psychologii/edukacji/samorozwoju, ale też bardzo często sięgam do kryminałów. 

Moje ulubione miejsce na ziemi – bardzo dobrze czuję się i odpoczywam wszędzie tam, gdzie jest woda (jeziora, morze) jak do tego jeszcze dojdą palemki i temperatura powyżej 23 stopni to już dla mnie raj. 

Chcę nauczyć się języka szwedzkiego. 

Moim marzeniem jest być w większości czasu szczęśliwym człowiekiem. 

Agata Zajkowska
Resource Manager

Na co dzień jestem Resource Managerem. Swoją przygodę w Scalo zaczęłam od rekrutacji, była to piękna przygoda, tym bardziej że miałam mega wsparcie katowickiego zespołu i wspaniałej Team Leaderki – Natalii. Następnie wzięłam udział w wewnętrznej rekrutacji na stanowisko Resources Manager i od lutego działam w tym obszarze. Do moich zadań należy odpowiednie alokowanie naszymi specjalistami, którzy myślą o wyjściu na rynek. Proponowanie innych, alternatywnych projektów. Ciągła współpraca z Line Managerami, Handlem, Rekrutacją.

Moje największe wyzwanie zawodowe dotyczyło… zmiany stanowiska na Resources Manager. Trochę takie wyjście ze strefy komfortu. Przez 2 lata pracy już dokładnie wiedziałam jak odpowiednio pracować jako konsultant ds. rekrutacji. A teraz odpowiednie ułożenie sobie zadań, priorytetyzacja obowiązków, odpowiednia asertywność

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • pracowitość
 • mega motywacja do działania
 • bardzo lubię wyzwania oraz zdobywać nowe kompetencje

Wolny czas najczęściej spędzam z moimi dziećmi (Hania 5 lat, Staś 3 latka). Natomiast jeżeli mam przestrzeń dla siebie uwielbiam czytać książki, biegać, oglądać filmy i seriale.

Ostatnio przeczytałam książkę „Uwolniona” Tary Westover, angielski tytuł „Educated”, bardzo polecam. Jestem w trakcie czytania „Głębokie Południe. Cztery pory roku na głuchej prowincji” – Paul Theorux.

Moje ulubione miejsce na ziemi – Jest ich kilka w Polsce – Trójmiasto, uwielbiam ten region i mam nadzieje, że w przyszłości uda się tam zamieszkać.

Uwielbiam Nowosądecczyznę, a taką największą perełką są Włochy. Uwielbiam ten klimat, jedzenie, atmosferę, ludzi, architekturę, modę.

Chcę nauczyć się jeździć na deskorolce. W planach mam również naukę języka włoskiego. 😊

Moim największym, największym marzeniem od lat są Stany Zjednoczone, a teraz jak jeszcze zaczęłam czytać o południu USA to tym bardziej Alabama, Georgia, Karolina Południowa, Luizjana i Missisipi.

Agata Zajkowska
Wiktoria Jaromin-Stajniak

Wiktoria Jaromin-Stajniak
Specjalista ds. administracji i rozliczeń

Na co dzień zajmuję się głównie wsparciem administracyjnym warszawskiego biura Scalo, ale też rozliczam specjalistów i klientów za usługi.

Moje największe wyzwanie zawodowe – nie mogę sobie takiego przypomnieć. Być może dlatego, że raczej podchodzę do pracy zadaniowo, jeżeli trzeba coś zrobić to… robię to.

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • umiejętność wyznaczania priorytetów, a co za tym idzie dobra organizacja pracy (zwłaszcza zdalnej, w biurze nie umiem odmówić sobie szybkiej kawy z zespołem :D).
 • komunikatywność, bo przecież współpracuję nie tylko z moim zespołem warszawskim, ale też muszę być w kontakcie z wieloma osobami z organizacji i spoza, a jak wiemy praca z ludźmi wymaga otwartości na kontakty międzyludzkie i… pozytywnego myślenia.
 • trzecia umiejętność wynika trochę z drugiej – zespołowość. Praca zespołowa wymaga współdziałania, ale też udzielania sobie pewnego rodzaju pomocy, mówiąc krótko – można na mnie liczyć.

W wolnym czasie najczęściej podróżuję (lubię relaks, ale jeszcze bardziej lubię zwiedzać), ćwiczę jogę oraz spędzam czas z przyjaciółmi (najchętniej na wyjeździe, koniecznie z planszówkami) i rodzinką – codzienne spacery spędzone na zabawie z pieskiem (i małym szkoleniu) to podstawa.

Ostatnio przeczytałam książkę pt. „Cisza białego miasta”. Świetny kryminał, który czyta się jednym tchem.

Moje ulubione miejsce na ziemi to Rzym. Ile razy bym tam nie wracała, zawsze zachwyca mnie tak samo. No i ten ciepły klimat zdecydowanie mi sprzyja.

Chcę nauczyć się lepić z gliny. Kurs ceramiki od dłuższego czasu chodzi mi po głowie.

Moim marzeniem jest żyć w szczęściu i w zdrowiu, no i może jeszcze mieć dom z ogródkiem. 😝

Agnieszka Kopiasz
Service Delivery Manager

Na co dzień zajmuję się kontaktem z klientami oraz z kontraktorami Scalo. Dbam o to, aby projekty IT u klientów mogły sprawnie być realizowany za pomocą współpracy z Naszymi Specjalistami.

Moje największe wyzwanie zawodowe dotyczyło dostarczenia dwóch dedykowanych Zespołów Scrumowych dla dużego klienta z sektora finansowego. Misja zakończyła się sukcesem.

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • umiejętność budowania relacji z drugim człowiekiem,
 • umiejętność priorytetyzacji zadań,
 • ciągła chęć nauki nowych rzeczy oraz nowych zagadnień ze Świata IT.

W wolnym czasie najczęściej chodzę na spacery z moją 8-miesięczną suczką o imieniu Rey.

Ostatnio przeczytałam „Harry’ego Pottera i Komnatę Tajemnic”. W końcu po obejrzeniu po raz sety wszystkich części i po ponad 20-latach od wydania pierwszej książki z cyklu Harry’ego Pottera, nastał ten czas, że wzięłam się po raz pierwszy za przeczytanie książkowej wersji przygód dzielnego czarodzieja.

Moje ulubione miejsce na ziemi to Tatry.

Chcę nauczyć się języka hiszpańskiego.

Moim marzeniem jest podróż dookoła Świata, najlepiej z możliwością spróbowania wszelkich egzotycznych dań.

Agnieszka-Kopiasz
Projekt bez tytułu (11)

Magdalena Łowicka
Service Delivery Manager

Na co dzień zajmuję się łączeniem potrzeb naszych specjalistów z oczekiwaniami klientów Scalo.

Moje największe wyzwanie zawodowe dotyczyło całkowitego zawodowego przekwalifikowania się (jestem z wykształcenia fizjoterapeutą! 😎).

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • samoorganizacja,
 • wielozadaniowość,
 • logiczne myślenie.

W wolnym czasie najczęściej idę pobiegać, czytam książki lub po prostu leniuchuję (w zależności od nastroju).

Ostatnio przeczytałam „Kopalnie Talentów” Rasmusa Ankersena.

Moje ulubione miejsce na ziemi to zielone szlaki podwrocławskiej Ślęży.

Chcę nauczyć się samodzielnej naprawy i serwisowania roweru.

Moim marzeniem jest  zobaczyć na żywo park Yellowstone.

Magdalena Dymek
Manager ds. Administracji i Rozliczeń

Na co dzień zajmuję się administracją i rozliczeniami, krótko i na temat.Ciężko jest tak w kilku słowach czy zdaniach opisać co robimy na co dzień. W naszym dziale staramy się połączyć całe nasze Scalowe działanie w całość pod względem dokumentowym, rozliczeniowym i finansowym. Gdzieś w tym wszystkim, jakoś pośrodku jestem ja. Wspieram i pomagam naszym administracyjnym dziewczynom w pojawiających się codziennie problemach czy pytaniach, dotyczących bieżącej pracy. Zwracają się do mnie również pozostałe działy Delivery, Rekrutacja czy Handel, gdy potrzeba coś doprecyzować, dopowiedzieć, uzgodnić czy odkręcić co nie co.

Moje największe wyzwanie zawodowe – pracuję w Scalo od 7 lat, więc wyzwań zawodowych było sporo, w między czasie mocno się rozwijaliśmy i w każdym roku pojawiały się nowe pomysły, które wdrażaliśmy i które wymagały zaangażowania w tematy dla mnie nowe. Jednak największym wyzwaniem były ostatnie dwa lata. I odnalezienie się w nowym pandemicznym świecie. Kiedyś nie wyobrażałam sobie, że Administracja może pracować zdalnie. Mając do czynienia z taką ilością dokumentów było to dla mnie nie do pomyślenia. A jednak się dało wszystko ułożyć, wymagało to od nas dużej reorganizacji i zmiany procesów, ale daliśmy radę.

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy – niestety chyba te najmniej lubiane przez resztę.😊 Nasza praca często wymaga od nas, wyciągania od ludzi tego, czego nam nie chcą dać, jak np. poprawnie wypełnione dokumenty. Przydaje się wtedy moja gadatliwość, bezpośredniość i asertywność. Pisząc odpowiedzi na Wasze pytanie siedziałam w biurze i zastanawiałam się nad sobą, myśląc jakie są te moje umiejętności. Myślę sobie – no dobra, ale ciekawe co o tym sądzi reszta – więc zapytałam – Dziewczyny co myślicie? W odpowiedzi usłyszałam: umiejętność zarządzania zespołem i rozwiązywania problemów, dostępność – zawsze można na mnie liczyć, wyrozumiałość. Za co im bardzo dziękuję.

W wolnym czasie najczęściej czytam, to mój sposób na odstresowanie się, oderwanie od rzeczywistości i odpłynięcie tam, gdzie nie ma problemów, a przynajmniej moich problemów. Zakres gatunków, które lubię jest szeroki, sensacja, kryminały, szpiegowskie, fantazja, fantastyka. Jedynie czego szczerze nie znoszę, to romanse. Jak pojawia się trochę więcej czasu wolnego, to staram się gdzieś wyskoczyć, czasem bliżej a czasem troszkę dalej, aby odpocząć.

Ostatnio przeczytałam „Mów mi Win” Harlan Coben oraz „Zamęt” Vincent Severski.

Moje ulubione miejsce na ziemi – ogólnie to lubię wyjazdy czy mniejsze, czy większe, ale najlepszy moment jest wtedy, kiedy wracam do domu i kładę się we własnym, znajomym łóżku i dosłownie zasypiam w locie nad poduszką. Więc wychodzi na to, że dom jest moim miejscem na ziemi. Poza tym uwielbiam morskie zakątki, czy te cudownie ciepłe, odległe, czy nasz Bałtyk – zimny i wietrzny (a jednak zapach jego słonej wody jest najlepszy na świecie).

Chcę nauczyć się tańczyć tango. Od lat zbieram się, żeby zapisać się na lekcje tanga. Jednak jak to bywa, co chwilę odkładam to na później. Ale jak widzę, jak ludzie tańczą i ile jest w tym gracji, emocji i energii to myślę – ja tak chcę.

Moje marzenie – będzie banalnie i ckliwe, ale chciałabym, aby moja Córka była szczęśliwa, tak po prostu szczęśliwa. Żeby wyrosła na mądrego i dobrego człowieka i ułożyła sobie życie, tak jak sobie wymarzy. To co się dzieje obecnie na świecie nie nastraja optymistycznie, więc jak każdy rodzić, boje się jak będzie wyglądał świat, kiedy ona będzie dorosła.

Magdalena-Dymek
Projekt bez tytułu (13)

Katarzyna Waglewska
Online Marketing Specialist

Na co dzień zajmuję się koordynowaniem kampanii reklamowych online, stroną internetową i analityką.

Moje największe wyzwanie zawodowe dotyczyło znalezienia się tu, gdzie jestem. Zaczynałam od pracy w contact center działu HR w międzynarodowej firmie, ale zawsze interesował mnie marketing online. Po odejściu z korporacji trafiłam do startupu, który oferował narzędzia do prowadzenia kampanii online. Byłam tam odpowiedzialna za sprzedaż i kontakt z klientami, ale mogłam nauczyć się dużo o reklamie online. W kolejnej firmie (również w dziale sprzedaży) mogłam zgłębić wiedzę o web analytics. Zanim trafiłam na typowo marketingowe stanowisko musiałam udowodnić, że moja motywacja i wiedza wystarczą, żeby móc samodzielnie realizować projekty marketingowe.

Przez blisko 9 lat nauczyłam się nie tylko „twardych” rzeczy związanych z zawodem, ale odebrałam też lekcję pokory. Teraz jestem bardziej świadoma swoich mocnych stron i ograniczeń i wiem, że nie każde miejsce czy środowisko będzie mi służyć. Dziś jestem w Scalo i cieszę się, że tu trafiłam.

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • potrafię „spod ziemi” wytrzasnąć stare maile, pliki, wątki w czacie na Teamach, by dzięki temu w znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie
 • zadaję dużo pytań (również tych oczywistych) i dzięki temu łatwiej mi zrozumieć bardziej złożone problemy jak i dowiedzieć się, co druga osoba ma na myśli 😉
 • potrafię powiedzieć „nie wiem”, jeśli czegoś nie wiem. Oczywiście staram się potem zmienić ten stan rzeczy, ale nie ściemniam.

W wolnym czasie najczęściej czytam, układam puzzle, robię kolaże, tańczę, oglądam na okrągło te same serialne lub idę/biegnę/jadę przed siebie. Szczególnie to ostatnie pozwala mi się wyciszyć.

Ostatnio przeczytałam „L’événement” Annie Ernaux (opowiadanie, które niedawno doczekało się adaptacji Audrey Dywan – „Happening”) i „Też tak mam” Magdaleny Kostyszyn. Te dwie książki, choć bardzo różne, to opowiadają o trudnych sytuacjach, z którymi mogą zmagać się kobiety.

Moje ulubione miejsce na ziemi to mój balkon – w słoneczne dni walczymy z kotem o lepszą miejscówkę w słońcu.

Chcę nauczyć się piec dobrą pizzę.

Marzę o tym, żeby (z całym szacunkiem do balkonu) znaleźć swoje miejsce na ziemi.

Justyna Kozak
Starszy konsultant ds. rekrutacji IT

Na co dzień zajmuję się  rekrutacją.

Moje największe wyzwanie zawodowe – ciężko mi teraz coś wskazać, więc liczę na to, że jest ono jeszcze przede mną. Dążę do pozycji HR Business Partnera w mojej ścieżce zawodowej więc pewnie życie jeszcze nie raz mnie zaskoczy.

Moje 3 umiejętności przydatne w codziennej pracy to:

 • determinacja – uważam, że w życiu wszystko trzeba „cisnąć jak cytrynę” i bardzo nie lubię mieć poczucia niewykorzystanej szansy, a do tego przecież wszystko da się zrobić.
 • multitasking – w pracy rekrutera jest to bardzo przydatne narzędzie, prywatnie też często wykorzystuje i moi przyjaciele z pewnością mogą powiedzieć, że zwroty typu „ja tylko odpiszę na wiadomość, ale Ty możesz mówić, bo ja mam podzielną uwagę” to 100% ja.
 • Komunikatywność – chociaż nie będę ukrywać cały czas ten obszar staram się ciągle udoskonalać.

W wolnym czasie najczęściej spotykam się z moimi przyjaciółmi, słucham muzyki, czytam książki, biegam.

Ostatnio przeczytałam „Od upadku do sukcesu” T. Eriksona.

Moje ulubione miejsce na ziemi – może Orłowo, bardzo lubię tam wracać, ale ogólnie mam w życiu zasadę, że nieważne gdzie a z KIM.

Chcę nauczyć się cierpliwości.

Moje marzenie – z racji tego, że jestem mocną realistką, to staram się obierać cele, ale tak na szybko jedna myśl teraz – zjeść pizzę we Włoszech (bo pizza i ogólne jedzenie to życie 😊) lub pojechać na Tomorrowland.

Projekt bez tytułu (14)

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.