Dzień Drzemki w Pracy

13 marca 2023

OD czegoś zawsze trzeba zacząć. Tylko jak znaleźć początek w świecie, w którym tak nas oszukano? Te wszystkie rady, o tym, że żeby osiągnąć sukces, nie można stać w miejscu… że nie istnieje droga na skróty, do miejsca, do którego warto dojść… Ciężkie, złote myśli, dorzucane w ilości nadmiernej, sprawiły, że w końcu mleko się rozlało – żyjemy w pędzie wyznaczanym przez coraz to nowsze i ważniejsze rodzaje tasków, targetów, asapów i deadlinów, i wśród tej całej nowomowy, nie ma już przestrzeni, by powiedzieć stare, ale jakże lubiane – „ufff”…

PO co nam to wszystko? Przecież nawet tramwaj*, rozkładowo jadący z punktu A do punktu B, musi po drodze zatrzymać się kilka razy… albo takie wejście na 19 piętro Błękitka – nie obędzie się bez przerw i dodatkowego tlenu – a mimo wszystko warte jest tego, by pochwalić się nim na Instagramie! Nawet Excel, na co dzień pałający się podtrzymywaniem światowej gospodarki, potrzebuje czasem przerwy (najczęściej podczas prezentacji bardzo ważnych danych – powiedzmy, na bardzo poważnym spotkaniu – powiedzmy…).

CZY zatem i my nie powinniśmy czasem zwolnić? Przystanąć na chwilę, by rozejrzeć się wokół i nie tylko docenić, ale przede wszystkim dostrzec to wszystko co nas otacza, co udało nam się osiągnąć… Uśmiechnąć się do nieznajomego na ulicy. Znaleźć na YouTube piosenkę, którą dwadzieścia lat temu śpiewało się na okrągło. Wziąć głęboki wdech i zrobić jeszcze głębszy wydech. Otworzyć okno i poczuć zbliżającą się wiosnę**. Wypić kawę zanim zdąży wystygnąć… Pozwolić sobie na bycie sobą z sobą.

NiE Każda minuta naszego życia musi przesuwać nas do przodu. Pozwólmy sobie na chwilę przerwy. Odetchnijmy. Nabierzmy sił. I w końcu – poprawmy koronę, by znów móc ruszyć przed siebie!

12 marca

W Światowy Dzień Drzemki w Pracy nie bójcie się zmiany statusu na Teamsach na „z dala od komputera”. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia! A jeśli boicie się, że budzik nie zadzwoni, lub, że sny będą zbyt piękne by wrócić do rzeczywistości – to zresetujcie się np. korzystając z KOTA*** – Kącika O Tematyce Arcyważnej. Połączcie kropki, przejdźcie labirynt, zagrajcie w zośkę. Nie bójcie się odpoczywać! Bo najlepszy pracownik – to wypoczęty pracownik!

* nie dotyczy MPK Wrocław, które odpoczywa tylko wtedy, gdy się wykolei…

**nie dotyczy Krakowa, który oddycha tylko wtedy, kiedy w Tatrach halny wytrąca górali z równowagi…

***dotyczy wrocławskiego biura, w którym znajdziecie kącik KOTA

Aleksandra Łęcka
PMO w Scalo

Zobacz także

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Dowiedz się więcej lub zamknij wiadomość.